Jeta Osh Qef
Home

Ronaldo lë pas Messin, FIFA e shpall futbollistin më të mirë në botë
Nga: A.Shehaj | Publikuar më: 09.01.2017, 21:06

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Cristiano Ronaldo është shpallur si futbollisti më i mirë në botë gjatë inaugurimit të Best Fifa Football Aëards në Zyrih. 31-vjeçari portugez, ylli i Realit të Madridit ka mposhtur yllin e Barcelonës, Lionel Messin dhe Antoine Griezmann

Ylli i Real Madridit ka fituar çmimin për Futbollistin më të mirë të ndarë për herë të parë nga FIFA, ndaras nga “France Football”.

Ronaldo në vitin 2016 shijoi sukses të jashtëzakonshëm duke fituar Ligën e Kampionëve me Real Madridin dhe Kampionatin Evropian me Portugalinë.

Në listën e ngushtë të nominimeve Ronaldo mposhti Antoine Griezmannin e Atletico Madridit dhe Lionel Messin e Barcelonës.