Jeta Osh Qef
Home

Do mbani barkun me dorë, ja çfarë mendojnë banorët e Tiranës se është 11 janari
Nga: A.Shehaj | Publikuar më: 11.01.2017, 20:40

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Më 12 janar 1946 Shqipëria u shpall Republikë por duket se sot kjo ditë jo vetëm që nuk është festë apo pushim zyrtar, por edhe nuk mbahet mend e ngatërrohet nga shumë qytetarë.

Kamera e “Stop” ka realizuar disa voxpope, ku njerëzit pyeten në rrugë në lidhje me këtë datë dhe se çfarë ju kujton ajo.

Siç mund ta shikoni edhe vetë nga videoja e mëposhtme, të shumtë janë qytetarët që nuk ia kanë haberin fare. Disa prej tyre thonë se është festa e të dashuruarve, ndërsa të tjerë mendojnë se është ditëlindja e Fatos Nanos. Përgjigjet e tyre janë qesharake.


20170111-201627 by e-d21