Jeta Osh Qef
Home

Kapet peshkaqeni 100 kg tek Kepi i Rodonit
Nga: A.Shehaj | Publikuar më: 12.06.2017, 13:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Një peshkaqen tigër është kapur ditën e sotme nga peshkatarët në afërsi të Kepit të Rodonit në afërsitë të Durrësit.

Sipas burimeve të JOQ.al, peshkaqeni peshon mbi 100 kilogramë dhe është kapur me shtylla që vetë peshkatarët i quajnë stavnik.

Thellësi ku është gjetur egërsira ka qenë rreth 20 metra. Ai është futur në bagazhin e një makine dhe me pas do të transportohet në restorantet e qytetit.