Jeta Osh Qef
Home

Skandal në Durrës/ Ja si e feston Gjush Betoni mbylljen e fushatës
Nga: M.Gjini | Publikuar më: 21.06.2017, 20:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Një pamje spektakolare është arritur të filmohet me dron në zonën e Spitallës në Durrës ku deri tani askush nuk ka filmuar.

Siç mund ta shikoni këtu bëhet djegia e plehrave të qytetit të Durrësit nga ana e bashkisë së Gjushit. Pamjet janë me të vërtetë sa mbreslënëse aq edhe të shëmtuara.

Shikoni se sa hapësirë e madhe është zënë mbi të cilën po digjen lloj-lloj plehrash dhe tymi që përfundon herë në mushkëritë e qytetarëve të Durrësit e herë në drejtim të detit, në varësi të erës që fryn.

Duket si një vullkan i vërtetë që do të shpërthejë nga momenti në moment, vetëm se nuk shpërthen por mbush mushkëritë e durrsakëve me kancer. Është e turpshme se si mund të kërkosh votat e durrsakëve ndërkohë që nga ana tjetër u fut kancerin përditë në mushkëri.