Jeta Osh Qef
Home

Shpallet gjendja e emergjencës në Tiranë
Nga: D.Cani | Publikuar më: 29.06.2017, 13:33

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj do të mbledhë në orën 14:00 Task Forcën për të diskutuar në lidhje me problematikën e ujit, duke shpallur gjendjen e emergjencës, për shkak të temperaturave të larta që kanë sjellë thatësira dhe mungesë të ujit në kryeqytet.

Task Forca do të diskutojë në lidhje pikat më të nxehta të kryeqytetit të cilat do kenë probleme me ujin dhe menaxhimin e situatës.

Ndërkohë, meteorologët njoftojnë se dita e nesërme do të jetë dita më e nxehtë, ku temperaturat do të shkojnë në 41 gradë Celsius.

Në vijim: Raportimet e qytetarëve në redaksinë e JOQ.al me zonat problematike në kryeqytet, disa prej tyre kanë filluar të marrin masat.

X
Instalo aplikacionin JOQ.al
Instalo