Jeta Osh Qef
Home

Aksident i rëndë në Levan, humbet jetën nëna e drejtuesit të mjetit dhe plagoset djali i tij
Nga: S.Bardhi | Publikuar më: 16.07.2017, 17:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Një aksident me pasojë vdekjen është shënuar në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në fshatin e quajtur Çakran.

Mjeti tip “skoda” me targat “ZKY 1790” i drejtuar nga shtetasi TH.SH., 54 vjeç,  ka dalë nga rruga. Si pasojë ka gjetur vdekjen e menjëhershme nëna e tij 88 vjeçe, A.SH. dhe ka pësuar dëmtime djali i tij i mitur 8-vjeç.

8-vjeçari është dërguar me urgjencë në Spitalin Rajonal të Fierit, ndërsa drejtuesi i mjetit ka marrë lëndime të lehta.

aksidenti-ne-vore-2