Jeta Osh Qef
Home

"Fatmir Xhafa pushon në plazhin privat duke drekuar e shëtitur me skafin e trafikantit në Vlorë"
Nga: G.Hasani | Publikuar më: 16.07.2017, 21:09

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuan në faqen e tij në Facebook, një denoncim për Fatmir Xhafën.

Berisha shkruan se ish-ministri i Brendshëm pushon në një plazh privat të Vlorës që është në pronësinë e një trafikanti.

Xhafa i drogës pushon në plazhin privat të Ervin Tushaj, drekon dhe shëtit me skafin e këtij trafikanti?”, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook.

Më poshtë mesazhi i publikuar prej tij:

"16/07/2017 Pershendetje! doja te beja nje denoncim per rastin e ndodhur ne vlore per sasinë prej 30 ti elata te droges se sekuestruar e cila ishte e klanit te Gon Xhefes. Njeri nga vllezrit e ketij trafiku Ervin tushaj eshte pronari i plazhit Vajana ne vlore.

Aty ish ministri Fatmir xhafaj pushonte dhe drekonte i shoqeruar nga vllezerit tushaj dhe nga i vllai i tije Goni xhafaj dhe te gjithe sebashku benin xhiro me skafin e ervin tushaj ne vlore dhe karabrun".

xhafa