Jeta Osh Qef
Home

Arrihet marrëveshja për trajnerin e ri të Kombëtares, Panucci vjen në Shqipëri
Nga: S.Bardhi | Publikuar më: 17.07.2017, 12:52

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Është arritur me në fund zyrtarizimi i një drejtuesi te ri në stolin e Kombëtares shqiptare.

Pasardhësi i Giani De Biasit do jetë Cristian Panucci, i cili do mbërrijë në Tiranë këtë të mërkurë.

Ky është një lajm i deklaruar zyrtarisht nga FSHF dhe tashmë pritet vetëm zyrtarizimi i Panuccit në pankinën kuq e zi.

Italiani karrierën e tij në drejtimin e ekipeve e ka nisur si asistent i Fabio Kapelos në kombëtaren ruse dhe më pas ka drejtuar skuadrat e Livornos dhe Ternanës.