Jeta Osh Qef
Home

Angli/ Shqipet shkojnë të punojnë në pallat, u “fluturon truri” nga skena që u del para
Nga: M.Gjini | Publikuar më: 17.07.2017, 16:53

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Disa shqiptarë me qëndrim në Angli ngelën pa fjalë ditën e sotme në Brixton. Ata janë pjesë e një skuadre meremetimesh e ndërtimesh dhe aktualisht ishin duke punuar në një kompleks të madh pallatesh.

Por befas ata vunë re se në njërën nga skelat një banore e pallatit ishte shtrirë sa gjatë gjerë dhe po flinte. “më ngelën çunat pa punë, kanë një orë që shohin anglezen”, - ankohet me shaka përgjegjësi shqiptar i brigadës.

Ja pra që shqiptarët e shkretë përherë në "telashe" me "vështirësitë" e emigracionit.