Jeta Osh Qef
Home

Vrau dhe varrosi të bijën në oborrin e shtëpisë, kush ishte monstra që ndërroi jetë ditën e sotme në QSUT
Shkruar nga: F Gjoni | Publikuar më: Mon Nov 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

019-1471257169-3613300

Foto ilustruese

Ditën e sotme policia ka njoftuar se një i burgosur 74-vjeçar ka ndërruar jetë në reanimacionin e QSUT-së, vdekje e ardhur nga shkaqe natyrore.

Por kush është Brahim Facaj, i cili në 2006-të tronditi opinion publik pasi u akuzua për vrasjen e të bijës së tij, në atë kohë vetëm 20-vjeçe.

Sipas raportimit të “Panorama”, thuhet se në vitin 1996 Facaj së bashku me bashkëshorten ishin autorët e vrasjes së të bijës Afërdita. Ata e kishin vrarë pas kthimit të saj nga Italia dhe e kishin varrosur vetëm pak metra nga shtëpia e tyre, duke e fshehur krimin barbar.

Por pas hetimeve të vazhdueshme të policisë, në vitin 2006-të është zbuluar krimi i rëndë, dhe Gjykata e Shkodrës dha vendimin për burg për Brahim dhe Nurije Facajn, njerka e 20-vjeçares, nga Fshati Drisht i komunës Postrribë në Shkodër.

Gjykata në atë kohë vendosi 25 vite burg për babanë e vajzës dhe 15 vite për bashkëshorten e tij.