Jeta Osh Qef
Home

Pamje të rënda/ Burri rreh keqazi fëmijën, arsyeja do ju lërë pa fjalë
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: Tue Nov 14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një situatë aspak e zakontë ka ndodhur në ambientet e Universitetit Bujqësor të Tiranës, ku një zotëri, i cili nuk dihet se çfarë roli ka aty, ushtron dhunë fizike ndaj një fëmije.

Një qytetar që ka parë dhe filmuar ngjarjen, ka thënë për JOQ.al:

Turp në UBT, vetëm se mori një lule filloi ta gjuante fëmijën dhe njerëzit që ishin aty nuk bënin asgjë vetëm shikonin.”

Të këpusësh lulet nga bahçja e të tjerëve nuk është një veprim i duhur, megjithatë as të godasësh një fëmijë për këtë nuk është sjellja e duhur.

Fëmija ose bindet me fjalë duke ia shpjeguar gjënë ose nuk bindet fare, dhuna është autoriteti i forcës dhe jo i zgjuarsisë apo arsyes.

Shpresojmë që kushdo që sheh këtë video të ndërgjegjësohet sado pak kundër dhunës, sepse pamjet edhe pse janë kapur nga larg janë shumë të rënda.