JOQ Albania
Home

Laboratori i njohur bën testimet, ja cilët janë smartfonët më të mirë për selfie për vitin 2019
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 10/02/2019 13:33

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Laboratori francez, DxOmark, i specializuar për fotografi, ka testuar një sërë smartfonësh për vitin 2019 dhe më pas ka sjellë një renditje në bazë të cilësisë së kamerës.

Për të sjellë renditjen, laboratori është bazuar te disa kritere e kategori të ndryshme dhe ka përdorur rreth 1500 foto dhe nga dy orë video të marra nga secila pajisje e testuar.

Kështu, bazuar në rezultatet e nxjerra nga laboratori, këto janë 10 smartfonët më të mirë të vitit 2019.

1-Samsung galaxy note 9 – 92 pikë

2- Xiaomi Mi Mix 3 – 83 pikë3-iPhone Xs Max — 81 pikë4-Samsung Galaxy S9 Plus – 81 pikë5-Google Pixel 2 — 80 pikë6- iPhone X — 74 pikë

7-Huawei Mate 20 Pro — 73 pikë

8- Samsung Galaxy S8 — 71 pikë

9-Huawei P20 Pro — 67 pikë10- Meitu V6 — 58 pikë