JOQ Albania
Home

Me këngë e valle për Sali Berishën, ja si e kalojnë bojkotin studentët e Juridikut
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 10/02/2019 15:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Studentët e fakultetit Juridik prej dy muajsh vijojnë bojkotin e mësimit, pasi kërkojnë rrëzimin e ligjit për Arsimin e Lartë dhe plotësimin e të gjitha kërkesave të tyre, që ia kanë parashtruar qeverisë.

Në redaksinë e JOQ Albania ka mbërritur një video ku duket se si studentët i kalojnë orët e bojkotit në ambientet e universitetit.

Mesazh dërguesi pohon se video është regjistruar mbrëmjen e djeshme, ku ata duket teksa hanë, pijë dhe kërcejnë nën tingujt e këngës së Fatmire Breçanit, ku pjesë e tekstit të këngës është edhe emri i Sali Berishës.