JOQ Albania
Home

Kapet peshkaqeni i rrezikshëm në Durrës, peshonte 420 kg
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 14/02/2019 14:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Peshkatarët e Durrësit kanë arritur të kapin një peshkaqen tigër.

Ata kanë treguar për JOQ Albania, se peshkaqeni është kapur në 130 metra thellësi, në Kepin e Rodonit në Durrës.

Sipas tyre, krijesa e rrezikshme peshonte 420 kg.

Peshkaqeni është kapur me datë 8, por fotot kanë mbërritur sot në redaksinë e JOQ Albania.

Mesazhi për JOQ Albania:

Faktikisht me dat 8 kemi ardh nga deti dhe ne at dit esht kap 130 metra fellesi edhe esht kap para kepit te rodonit ne durres. At dit qe erdhem nga deti i bem foto por nuk kisha mundesi tjua dergoja qe at dit.peshkaqeni peshonte 420 kg. peshkaqen tiger