JOQ Albania
Home

“Dua ta shtyp!” Çmendet Mike Tyson, ofron 10 mijë dollarë për t’u ndeshur me një gorillë
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 19/02/2019 11:08

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ish boksieri profesionist dhe pronari i një tigri, Mike Tyson, ka bërë së fundmi një rrëfim tronditës.

Sipas The Sun, 52-vjeçari Tyson u shpreh se ai është përpjekur që të paguante 10,000 dollarë për t’u ndeshur me një gorillë që po ngacmonte majmunët e tjerë.

Tyson rrëfeu se ngjarja në fjalë ka ndodhur në fund të viteve ‘80, pasi ai kishte paguar një kopsht zoologjik në Nju Jork që të hapej vetëm për të dhe gruan e tij të atëhershme Robin Givens.

Ai rezervoi një kopsht zoologjik të tërë për një shëtitje romantike dhe private me bashkëshorten e tij.

Por, shëtitja e tij speciale u ndërpre nga një gorillë alfa që ishte duke ngacmuar gorillat e tjera.

Tyson tregon:

Kur arritëm tek kafazi i gorillave, aty ishte një gorillë e madhe që po ngacmonte të gjitha gorillat e tjera. Ata ishin aq të fuqishëm, por sytë e tyre dukeshin si ato të një fëmijë i pafajshëm. I ofrova kujdestarit të tyre $ 10,000 për ta hapur kafazin e për të më lënë që t’ia tregoja qefin."

Fatmirësisht, asnjë gorillë nuk u godit gjatë shëtitjes private të boksierit në kopshtin zoologjik. Ky rrëfim i ka befasuar shumë nga tifozët e Tyson, pasi boksieri njihet si një person i dashur me kafshët. JOQ Albania