JOQ Albania
Home

Legjenda e modës ndërroi jetë, kjo është shifra marramendëse e pasurisë që do trashëgojë macja e tij
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 19/02/2019 16:09

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Karl Lagerfeld, ikona legjendare e Chanel është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 85-vjeçare.

Stilisti me famë botërore, në një intervistë të mëparshme në emisionin ‘Le Divan’ ka deklaruar se macja e tij e që quajtur Choupette, do të trashëgojë të gjithë pasurinë e tij prej 200 milionë dollarësh.

Ai u shpreh pak kohë më parë:

Ajo ka fatin e saj, ajo është një trashëgimtare, dhe nëse diçka më ndodh, personi që do të kujdeset për të nuk do të jetë një mjeran. Paratë që nuk do të marr me vete, i takojnë asaj…Choupette është një vajzë e pasur."

Lagerfeld e ka njohur macen si trashëgimtaren e vetme të legjitimuar.

Marrëdhënia e tyre ishte e veçantë. Ajo ishte shumë xheloze për pronarin e saj dhe nuk lejonte askënd t’i afrohej.