JOQ Albania
Home

Thaçi nga Tirana: Pa shkelur mbi trupin tim, nuk ndahet Kosova
Shkruar nga: A Gashi | Publikuar më: 01/03/2019 12:18

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, teksa po merrte pjesë në samitin e Diasporës që po mbahet në Tiranë, foli edhe për temën më të rrahur në kohën e fundit.

Presidenti tha se nuk do të ndahet Kosova "pa shkelur mbi trupin" e tij, raporton JOQ Kosova.

"Pa shkelur mbi trupin tim, askush s’mund ta cënojë asnjë milimetër të territorit të Kosovës", ka thënë Thaçi.

Ndërkaq, ai pati thumbime edhe për Sali Berishën e Ramush Haradinajn, që po e akuzojnë për bisedime që çojnë në ndarje të Kosovës.

"Për ndarje të Kosovës flasin vetëm ata që e kanë ndihmuar Millosheviqin dhe kanë mik Radojicicin", ka shtuar ai.

Ndryshe, mbrëmë në Tiranë, presidenti Thaçi dhe kryeministri shqiptar Edi Rama, patën një takim për të cilin nuk u dhanë detaje.