JOQ Albania
Home

Tiranë/ Polici e gjobiti për parkim të gabuar, kur djali shikon fletën e gjobës mban barkun me dorë nga të qeshurat
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 02/03/2019 13:05

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

29 shkurti është datë që në kalendar shënohet 1 herë në 4 vite, pikërisht në vitet që cilësohen si “të brishtë”.

Shumë institucione apo individë nëse e gabojnë këtë datë në shënimin e ndonjë dokumenti zyrtar që mbart përgjegjësi ligjore, bëhet automatikisht i pavlefshëm.

Ky rast i ka ndodhur një qytetari nga Tirana, i cili ka marrë gjobë për parkim të gabuar në një prej rrugëve të kryeqytetit.

Ai shprehet me humor se gjoba është bërë tashmë e pavlefshme dhe e ka dërguar foton për humor ndaj policit që i kishte vënë gjobë.

Qytetari shkruan me humor:

Pershendetje JOQ, kisha parkuar makinen tek Astiri dje dhe vajta te mar makinen nje dit me pas. Gjej nje flet gjobe qe tregon dt 29-02-2019 ora 12:00 ma shpjegon dot policia e shtetit qe duam si esht e mundur qe Shkurti paska 29 dit kete vit.. 😂😂”