JOQ Albania
Home

Kamëz/ “Si tornado ëre!”, pluhuri ngrihet në qiell, djemtë filmojnë fenomenin e pazakontë
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 03/03/2019 15:16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një fenomen i pazakontë është filmuar ditën e sotme në fshatin Kasallë, të Kamzës në orën 12:00.

Në videon e dërguar në redaksinë e JOQ Albania tregohet një mini-tornado që ngrihet në ajër deri në qiell dhe shuhet për pak minuta më pas.

Nuk dihet nëse ky fenomen ka qenë me të vërtetë një mini-tornado, por gjykuar nga pamjet përngjam me një të tillë.

Djali që ka filmuar videon ka shkruar për JOQ Albania:

Pershendetje JOQ, fshati Kasalle, Kamez eshte ber sot ne oren 12. Po si tornado ere…”