JOQ Albania
Home

“Nuk kemi nevojë për to”, gazetari hedh në tokë produktet serbe
Shkruar nga: E Gjoni | Publikuar më: 03/03/2019 21:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Deputeti i AAK-së Bekë Berisha ishte i ftuari i kësaj jave në emisionin n’Kosovë Show. Berisha ka kritikuar presidentin e Kosovës rreth dialogut me Serbinë dhe ideve rreth ndryshimit të kufijve.

Po në këtë emision i ftuar ishte edhe këngëtarja Arta Bajrami e cila tregoi të rejat në karrierën e saj. Në fund të emisionit, gazetari ka folur edhe për produktet serbe, ku në tavolinë ka pasur disa prej tyre që populli kosovar i ka përdorur shumë.

Para gjithë publikut dhe kamerave, gazetari ka nisur t’i hapë produktet serbe dhe t’i hedhë në tokë, ku ka thyer edhe një vazo me speca.

Gazetari shprehet:

Ne nuk kemi nevojë për to. Ne kemi produktet tona. Nuk kemi përse të marrim më produktet e shtetit tonë armik. Ata kanë lënë nënat tona pa burra, pa vëllezër e pa fëmijë. Asnjë nuk duhet t’i blejë më."