JOQ Albania
Home

Aksidentohet për vdekje këmbësori, dy makina po bënin gara me njëra-tjetrën
Shkruar nga: E Gjoni | Publikuar më: 09/03/2019 16:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një aksident i rëndë ka ndodhur meditën e sotme në Podujevë. Një këmbësor ka humbur jetën, pasi është përplasur nga një makinë e cila po bënte garë me një makinë tjetër.

Personi që ka humbur jetën është një 73-vjeçar. Ai ka gjetur vdekjen e menjëhershme për shkak të përplasjes së fuqishme nga makina.

Njoftimi i  Flora Ahmetit, zëdhënëses së Policisë në Prishtinë:

 Rreth orës 14:00 kemi pranuar informatën se në rrugën Podujevë- Merdare, saktësisht në fshatin Shtedim ka ndodhur në një aksident trafiku, mes dy automjeteve dhe një këmbësori. Si pasojë e aksidentit lëndime turpore kanë pësuar tre persona, njëri prej të cilëve (këmbësor),  nuk ka arritur  të përballoj plagët e shkaktuara nga aksideti dhe i njëjti ka ndërruar jetë.
Vdekjen e viktimës J.Z, 73 vjecar e ka konstatuar ekipi mjekësor në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Podujevë. Të lënduarin janë derguar per tretman mjekësor. Me rastin po merret njësiti i trafikut.”