JOQ Albania
Home

E rëndë: Kamioni godet një grua teksa ecte rrugës
Shkruar nga: A Gashi | Publikuar më: 10/03/2019 11:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një kamion ka goditur një grua pak minuta më herët në Fushë Kosovë.

Këmbësorja është dërguar për trajtim në QKUK.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha.

“Rreth orës 9 e 30 në magjistralen Prishtinë-Pejë një person/këmbsor është goditur nga një kamion. E lënduara është dërguar në emergjencë përderisa njësitet policore të trafikut po merren me procedurat e vendshiqimit dhe ato hetimore lidhur me rrethanat dhe shkaktarët e aksidentit”, ka thënë Hoxha.

Ndryshe, edhe ditë më parë një kamion aksidentoi mbi dhjetë vetura në Gjilan, duke shkaktuar vdekjen e një personi dhe lëndimin e dhjetëra të tjerëve.