JOQ Albania
Home

Ia vranë pak ditë para dasmës, 24-vjeçarja shkon me vello në varrin e të fejuarit
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: 12/03/2019 17:21

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Këto janë pamjet rrëqethëse që po bëjnë xhiron e rrjetit.

Në to tregohet një vajzë e veshur me vello dhe e ulur në gjunjë, para varrit të fejuarit të saj.

Ajo që duhej të ishte periudha më e bukur e jetës së saj, rezultoi mjaft tragjike për Sara Baluch, 24-vjeçe.

Sara duhej të shkonte në altar të dielën për t’u martuar me 24-vjeçarin Mohammad Sharifi, por kjo gjë nuk u bë kurrë realitet.

Kjo pasi, më 19 shkurt i fejuari i saj u vra në parkingun e një kompleksi apartamentesh në Hixson.

Ai do i shiste lojrat e tij Xbox One, D’Marcus White me të cilin foli në Facebook, por 20-vjeçari e vrau.

Menjëherë pas aktit ai u arrestua, ndërsa ende nuk janë zbardhur motivet e ngjarjes.

Nga ana tjetër, fotot e Sarës e veshur me të bardha kanë pushtuar rrjetin.