JOQ Albania
Home

U fut gjithë vetëbesim duke u përballur me shitësin, 9-vjeçari i “armatosur” përpiqet të grabisë argjendarinë
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 14/03/2019 21:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një 9-vjeçar është përpjekur të grabisë i “armatosur” një argjendari, por çdo gjë i ka shkuar kot.

Pamjet e djalit i cili futet në argjendari me një armë lodër tashmë po bëjnë xhiron e rrjetit.

Në videon e publikuar, 9-vjeçari shihet teksa hyn në dyqanin në Moreno, Argjentinë, i afrohet shitësit dhe aty këmbejnë disa fjalë.

Pas pak minutash, djali shihet duke nxjerrë në një pistoletë lodër.

Shitësi, Nicolás García, më pas ngrihet nga vendi i tij dhe e nxjerr jashtë.

García tregon:

Kur ai hyri në dyqan, mendova se do të kërkonte para për të ngrënë, por ai filloi të më pyeste nëse kishte ar dhe argjend, derisa nxori një armë, nuk e di nëse ishte e vërtetë apo lodër dhe më tha t’i jepja gjithçka. Nuk pata frikë sepse e pashë fytyrën e djalit dhe kjo ishte pothuajse si një lojë për të. Së pari, kur u zemërova, ai buzëqeshi me frikë, por pastaj filloi të qante. U bë keq..”

JOQ Albania