JOQ Albania
Home

Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën: Viktimë e sistemit piramidë, po të vdesin njerëzit nga kanceri
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 17/03/2019 9:24

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një artikull të medieve gjermane, ku i është dhënë peshë shëndetësisë në vend, ndonëse askush nuk na e siguron që ky mund të jetë edhe një artikull i paguar, siç shpesh bëjnë politikanët për të propaganduar "arritjet" e tyre.

Në një postim në Facebook, Rama shkruan:

MIRËMËNGJES 😃
dhe me këtë tjetër artikull për Shqipërinë turistike nga mediat gjermane, ku fokus të veçantë ka marrë turizmi shëndetësor, ju uroj një të dielë sa më të qetë 😊"

Por ky "turizmi shëndetësor", që Rama ua ka paraqitur qytetarëve nuk është pritur shumë mirë nga ata, të cilët kanë "shpërthyer" në reagime negative në faqen e tij zyrtare.

Dikush i ka kujtuar Kryeministrit se në Shqipëri njerëzit po vdesin nga kanceri sepse nuk kanë mundësi të kurohen jashtë, sepse shteti nuk ka ilaçe.

Po turp nuk ke qe genjen? Ty po te vdesin njerezit nga kanceri se nuk kane para te shkojne jashte te kurohen dhe ne spitale te shtetit ske minimumi ilace. Te pakten ki pak respekt per dhimbjet dhe vuajtjet e tyre. E kjo agjensia Travel & Smile qe ben ti share e thua shendetesia eshte 1 klinike dentare e cila fton gjermanet te bejne dhembet tek sepse vete shqiptaret nuk e perballojne dot dentistin shkojne vec ti shkulin dhembet se per me teper skane mundesi. Gjithe kete energji qe harxhoni me genjy neper FB ta kishit harxhu me rregullu kete vend do ishte Gjermania te na lutej ne te hapi biznese ketu dhe jo te shkojne ne Maqedoni e ne Serbi. Turp te keni qe vazhdoni me propagande si ne kohe te Diktatures qe ishim populli me i lumtur ne bote…"

Ndërsa një tjetër i ka sjellë në vëmendje Ramës, artikujt e medieve gjermane që e vënë theksin tek lulëzimi i korrupsionit.

Mirëmëngjes km po është e vërtetë media gjermane po shkruan për Shqipërinë,por thotë korrupsioni krimi droga te lidhura me qeverinë po ia zënë frymën popullit me të varfër të Evropës."

Një tjetër qytetar e ka quajtur Ramën viktimë të sistemit të piramidë.

Cfar turizmi thua mor viktim e sistemit piramide. Me ato lloj masakrash qe po shohim ne në televizor ma mir kam me hik me bo turizem ne Serbi se sa ne shqiperi qe e keni bo vendin si ne Kabul."

/ JOQ Albania