JOQ Albania
Home

“Po b*le! Veçse b*lja tundet lart e poshtë…”/ Djali i komenton për Juventus-in, Braçen e lëshojnë nervat
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 17/03/2019 10:19

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Zëvendëskryeministri Erion Braçe është një tifoz i zjarrtë i Juventusit, që prej disa kohësh ka bërë edhe blerje të reja, si përshëmbull Cristiano Ronaldo, i cili jo më larg se disa ditë më parë i dha tre pikë skudarës së tij, në përballje me Atletico Madridin.

Fitorja e Juves e ka ekzaltuar Braçen, i cili nuk ka kaluar pa e bërë një postim në rrjetin e tij Instagram, ku shkruante:

Postimi i Braçes:

Visualizza questo post su Instagram

Juuuuuuuuuuveeeeeeeeeeeeee Juuuuuuuuuuveeeeeeeeeeeeee Juuuuuuuuuuveeeeeeeeeeeeee Juven donit? Juve ishte! Futboll donit te luante? Futboll luajti, madje vetem ne njeren gjysemfushe! Cristianon donit? Cristiano keni! Ne Madrid e donit? Ne Madrid do jete! Madje madje, Madridin e tere fshiu nga Champions League! Nje super super Juve! U rikthye te luante futboll dhe e beri ne menyren me te mire te mundshme; Sulmoi fort dhe ja doli, ktheu ndeshjen me ekipin me mbrojtes ne Evrope, mbyti ekipin me te piste ne Evrope. Epik Leo e Giorgo, super super Spinazola, luftarak Joao, i pathyeshem Emre, i qete e regullator Miralem, super Berna, i pamposhtur Matuidi, epik Cristiano! 7 shpirtra tha “the champ” Lipi? Jo 11 ne nje te vetem, JUVENTUS! Si si, nuk e pate kund Atletikon? Po te stervitesh tre jave per te mbajtur me dore kokrat, keshtu perfundon! Tani ai dhe cdo ambrozianas le te mbaje kokrat deri ne fund! Futbolli luhet me tjeter top! Po nuk ka problem, tani mund ti bleje Ambroziana te gjithe! Deri atehere shihni nga tv: Oooooouuuuu ooooouuuuuuu oooooueeeeeee; Oooooouuuuuu ooooouuuuuuuu Ooooooueeeeeee; #FINOALLAFINE FOOOOOORZAAAAAAA #JUUUUUUVEEEEEENTUUUUUUUS! #BumBumBum #Cristiano #TreneNje #Juuuuveeeee #ChampionsLeague #Permbysje #MdridiiTereJashte #BardheZiTani #RrugesPerMadrid 🏆⬜⬛◻◼◽◾▫▪⚪⚫🔲🔘 💣💣💣⚽⚽⚽🇮🇹

Un post condiviso da Erjon Brace (@erionbrace) in data:

Mirëpo ky postim ka ngjallur reagimin e ndjekësave të tij, ku ka pasur nga ata që kanë vijuar nën linjën e ekzaltimit të Braçes, por ka pasur edhe nga ata që nuk ia kanë përtuar.

Për JOQ Albania një komentues i tij ka treguar se i ka komentuar zv.kryeministrit"

O bole pasi u bëre një kokmi u bëre me juven si kokmiu."

Por Braçe e ka fshirë komentin e të riut, i ka kthyer përgjigje në mesazhe private dhe më pas i ka bërë block.

Braçe i ka shkruar:

Po bole! Siç thu ti është veç se bolja thjesht tundet lart e poshtë, për të ditur s’di gjë!"

E ç’mund të pritej tjetër, as Erjon Braçe, si dhe çdo politikan tjetër nuk mundi t’i shpëtonte dot "sëmundjes" së të bërit block qytetarëve, duke cënuar lirinë e mendimit dhe fjalës së lirë në demokraci.

Të mos pranosh dot mendimin ndryshe është një ndër problemet që politikanët tanë kanë pasur ndër vite.

Ku po shkojmë?