JOQ Albania
Home

Edhe një orë nga ndeshja Shqipëri-Turqi, tifozët ndezin atmosferën
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 22/03/2019 19:49

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kur duhet edhe afro një orë nga starti i sfidës mes Shqipërisë dhe Turqisë, atmosfera në qytetin e Shkodrës ka filluar të ndizet.

Protagonistë padyshim janë “Tifozat Kuq e Zi” që së bashku me “Plisat” e Prishtinës dhe disa tifogrupe të tjera.

Ata kanë nisur festën e zakonshme.

Këngët, vallet dhe flakadanët e kanë bërë atmosferën elektrizuese në qytetin e Shkodrës.

Ndeshja është e vlefshme për eleminatoret e Europianit 2020.