JOQ Albania
Home

I pushoi zemra për 21 minuta, postierit i ndodh mrekullia ndërkohë që po dërgohej në morg
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 23/03/2019 19:32

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një postier të cilit i pushoi zemra për pothuajse 30 minuta është rikthyer mrekullisht në jetë ndërkohë që po transportohej për në morg.

Mjekët tashmë i referohen, Joao Araujos si “Burri i Mrekullisë” pasi u shërua plotësisht pas një arresti kardiak.

Ekipi i mjekëve që u morën me rastin e tij janë shprehur se nuk ka një shpjegim konkret se çfarë ndodhi me të dhe si u rikthye sërish vetë në jetë.

Joao jo vetëm që u rikthye nga vdekja por u rikuperua aq shpejt sa brenda pak javësh doli edhe nga spitali.

38-vjeçari e ka ndarë tani historinë e tij të pabesueshme, gati dhjetë vjet më pas.  JOQ Albania