JOQ Albania
Home

Alergjitë e pranverës, këto janë produktet ushqimore që duhet t’i shmangni patjetër
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 24/03/2019 23:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Me ardhjen e pranverës dhe çeljes së luleve, shumë persona fillojnë të vuajnë nga alergjitë tipike të kësaj stine.

Sipas mjekëve, deri në 70 për qind e reagimeve alergjike kundër polenit vijnë si pasojë e konsumimit të disa produkteve ushqimore të caktuara.

Kështu, konsumimi i këtyre produkteve gjatë pranverës mund të bëjë që sistemi imunitar t’i ngatërrojë me proteinat dhe të shkaktojë atë që quhet ndër-reagim.

Edhe pse shmangia varet nga pema ose fara ndaj të cilës keni alergji, produktet që duhet të mos i konsumoni në peridhudhën e çeljes së luleve janë portokajtë, domatet, pjeprat dhe fiqtë.

Në çdo rast këshillohet që të bisedoni me mjekun tuaj paraprakisht.