JOQ Albania
Home

Lëvizja shkatërruese, talenti i Holandës dërgon në shtëpi Toni Kross-in
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 25/03/2019 13:48

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mbrëmjen e djeshme, Holanda u mund 2-3 nga Gjermania në përballjen e parë mes tyre të vlefshme për kualifikueset e Europianit 2020.

Megjithatë, përveç spektakëlit dhe golave të shumtë, një episod që i la pa fjalë të gjithë ishte ai me protagonist De Jong.

Super talenti i Ajaxit, i cili në fund të këtij sezoni do të luajë tek Barcelona bëri një lëvizje shkatërruese duke i njoruar keq mesfushorin gjerman, Toni Kross.

Me një kthesë në vend, De Jong e lë pas shpine lojtarin e Real Madridit.

Pamjet kanë bërë xhiron e internetit: