JOQ Albania
Home

Gjyshja muskuloze tregon sesi e mundi kancerin: Mish i pa gatuar dhe…
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 27/03/2019 10:04

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një gjyshe që merret me bodybuilding ka treguar sesi ajo ndodhet në super formormë pas dietës së re që ka nisur.

62-vjeçarja, Eva Birath ka treguar që gjendjen e saj të mirë shëndetësore dhe rikuperimit ia atribuon dietës së saj me bazë vetëm mishin.

Eva nga Suedia thotë që nuk ka qenë kurrë më në formë duke shtuar se konsumon deri në 900 gram mish çdo ditë.

Në prill të vitit 2017, ajo u diagnostikua me kancer të zorrës së trashë dhe iu nënshtrua një operacioni në korrik për të hequr tumorin dhe gati 30 cm të zorrës së saj të trashë.

Që prej atëherë, ajo konsumon vetëm mish, vezë dhe ujë dhe po rikuperohet me hapa të shpejtë.