JOQ Albania
Home

Këto lëvizje të Ronaldos tregojnë pse ai është nga më të mirët në botë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 29/03/2019 13:27

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kristiano Ronaldo është padyshim një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit.

5 topat e tij të artë e dëshmojnë mjaft mirë këtë gjë.

Së fundmi, në një video të postuar në internet, shihen lëvizjet e tij në fushë  të cilat tregojnë edhe një herë se sa i zoti është ai në nuhatjen e golit, zbulimin dhe krijimin e zonave bosh.

Në video janë analizuar situata teksa Ronaldo bën lëvizje të mrekullueshme pa pasur topin në këmbë.

Lëvizje që i japin shansin atij të fitojë fushë pa kundërshtarin dhe të shënojë.