JOQ Albania
Home

Paguajnë 5.5 mijë euro në vit dhe s’kanë ku parkojnë, makina bie nga kodra dhe kthehet me rrota nga qielli
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 29/03/2019 15:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Studentët e Universitetit të New York-ut në Tiranë vuajnë për të gjetur vende parkimi.

Kjo për shkak se vendi i parkimit në Universitet është shumë i vogël.

Në një denoncim të ardhur në redakisën e JOQ Albania, shihet një makinë, e cila ka rënë nga parkimi dhe është kthyer përmbys.

Sipas studentit, raste të tilla janë regjistruar plot, për shkak se vendi i parkimit është shumë i vogël.

Denocuesi tregon më tej se në Universitet ndodhen tre parkime por janë shumë të ngushtë.

Ai thotë se janë ankuar 100 herë, por problemi i tyre nuk ka zgjetur zgjidhje, pasi i kanë hedhur thjesht një dorë dhe.

Studenti shton më tej se paguan 5.5 mijë euro në vit, por Universiteti nuk iu siguron shërbimet bazë.

Denoncimi për JOQ Albania

Parkingu i universitetit neë York Tirana. Ndodh shpesh të kemi probleme të tilla, sot ka ra nji makin tj edhe pse jemi ankuar shumë herë . Tek kodra e diellit .Parkimi është shumë i ngudshtë vend i vogël Dhe për pasoj duke parkuar makina ra.Sepse nuk kemi ku lëm makinat në shkollë. Paguajm 5.5 mijë euro në vit dhe nuk kemi shërbimet bazë. Jan 3 parkexha, njëra më e ngushtë se tjetra. Jena anku 100 her i hodhen nje dor dhe kaq u harrua si mhb

Makina bie nga vendi i parkimit te Universiteti i New York-ut on Vidnews.