JOQ Albania
Home

Shqiptari zhduket pa lënë gjurmë në Gjermani
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 31/03/2019 14:43

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një shqiptar, banues në Roens të Freiburg-ut në Gjermani, është zhdukur që prej datës 16-17 mars 2019.

Bëhet fjalë për 40 vjeçarin Driton.N.

Ky i fundit është 165 cm i gjatë, ka flokë të shkurtra të zeza, sy gështenjë.

Shqiptari gjithashtu flet gjuhën shqipe dhe frënge.

Policia e Freiburgut ndërkohë ka vënë në dispozicion numrin e telefonin 026 304 17 17 për të gjithë ata që mund të kenë informacione për vendodhjen e shqiptarit.

Mësohet se shqiptari është në trajtim mjekësor dhe mungesa e ilaçeve mund t’i shkaktojë probleme serioze me shëndetin.