JOQ Albania
Home

Më në fund e lirë, 47-vjeçarja nis “festën” e djeg fotot pas divorcit me burrin
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 01/04/2019 10:26

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një 47-vjeçare ka realizuar një set fotografik për të treguar se divorci nuk është “fundi i botës”.

Marie Lollis donte ta festonte këtë kapitull të ri në jetën e saj keshtu që mori një fotograf dhe transmetoi mes fotove sesa e lumtur ishte.

Në setin e saj ajo shihet duke djegur foto nga martesa, duke veshur çizme të gjata deri në gju si dhe duke mbajtur në dorë një gotë verë në të cilën ishte shkruar “Mirupafshim Djalo”.

Në një foto tjetër ajo shihet teksa mban në dorë një tabelë në të cilën ishte shrkuar ‘Do të uroja më të mirën, po më të mirën e pate.’

Marie u shpreh për mediat:

Doja që të tregoja se gratë e forta mund t’ia dalin vetë dhe të jenë ta lumtura. Nuk ka gjë të keqe të jesh e lumtur sërish."

JOQ Albania