JOQ Albania
Home

Familja mbretërore me probleme/ Pas aksdientit të të shoqit, Mbretëresha merr vendimin drastik
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 01/04/2019 10:43

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Dy muaj më parë Princi Philip bëri aksident me makinë dhe la të aksidentuar një grua, e cila theu krahun.

Pas ngjarjes ai hoqi dorë nga ngasja e makinës dhe këtë vendim e ka marrë edhe mbretëresha Elisabet.

Ajo është personi i vetëm në Britani që i lejohet t’i japë makinës pa patentë. Por aksidentit të bashkëshortit të saj dhe këshillave strikte të ekipit të saj të sigurisë, 93-vjeçarja hoqi dorë përfundimisht.

Në evente private ajo i jepte vetë makinës duke marrë rolin e shoferes. Mbretëresha e ka mësuar t’i japë makinës që në moshën 18-vjeçare.