Jeta Osh Qef
Home

Identifikohen viktimat, autori dhe të plagosurit në masakrën e ndodhur në Mat
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 11/10/2018 16:08

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pas ngjarjes së ndodhur në fshatin Shëlli, në rrethin e Matit, janë identifikuar zyrtarisht viktimat dhe autori i ngjarjes së rëndë.

Policia bën me dije se rreth orës14:00, në fshatin Shëlli, njësia administrative Macukull janë dëgjuar të shtëna arme.

Paraprakisht dyshohet se Kujtim Koxha, 51 vjeç, pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me armë zjarri drejt disa personave, në një lokal.

Për pasojë ka humbur jetën M.H, si dhe kanë mbetur të plagosur Astrit Hani,  Erzen Alija dhe H.Buçi.

Erzen Alija dhe H.Buçi janë dërguar në drejtim të Tiranës për ndihmë më të specializuar.

Nga veprimet paraprake rezulton se këta persona po punonin për hapjen e një rruge në këtë fshat.

Dyshohet se autori është konfliktuar më parë me punonjësit e Bashkisë dhe më pas është larguar e ka marrë armën automatik dhe ka qëlluar në drejtim të tyre, në një lokal.

Forca të shumta policore janë në ndjekje të autorit.