Jeta Osh Qef
Home

Paralajmërohet Rama/ Bëj gati vazelinën, se jo vetëm që po çohet, por edhe po…
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 06/12/2018 13:27

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Briken Fejzullai, i cili njihet nga të gjithë si kryebashkiaku i natës ka reaguar për protestën e studentëve, kundër rritjes së tarifave.

Në një postim në rrjetet sociale, Fejzullai, i  përçuar një mesazh kryeministrit Edi Rama.

Harroje arrogancën dhe bëj gati vazelinën Edvin… se jo vetëm që po çohet, por edhe po fryhet”.

Kujtojmë këtu se vetëm pak minuta më parë në një deklaratë për mediat Nikolla deklaroi se  do të anulojë vendimin për provimet e mbartura, shfuqizimin e pikës 4 të VKM nr. 288 për tarifat, duke u tërhequr kështu nga vendimi i parë.