Jeta Osh Qef
Home

“Bëj gati vazelinën Edvin se jo vetëm po çohet, por edhe po fryhet”
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 06/12/2018 16:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kryebashkiaku i natës në Tiranë, Briken Fejzullai ka reaguar lidhur me protestën e studentëve që sot ishte edhe më e madhe se dje dhe nesër u njoftua se do të ishte akoma më masive.

Me një ironi dhe koment që mund të duket banal, Fejzullai pikas Edi Ramën, teksa ky i fundit pati deklaruar se shqiptarët janë popull impotent.

Kryebashkiaku i natës shkruan:

Harroje arrogancën dhe bëj gati vazelinën Edvin… se jo vetëm që po çohet, por edhe po fryhet.”

Nuk është hera e parë që Fejzullai, krahu i djahtë i Veliajt, shpreh pakënaqësi me politikat e ndjekura nga qeveria, por ndoshta posti që mban ia lejon të shprehë hapur kritikat.