Jeta Osh Qef
Home

Po punonin në ndërtim, kapen nga policia britanike 20 të rinj shqiptarë në Londër
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 06/12/2018 18:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Të shumtë janë shqiptarët që kanë emigruar ilegalisht në Angli për të siguruar një jetë më të mirë për veten dhe familjet e tyre në Shqipëri.

Industritë ku punësohen shqiptarët në Angli janë të shumta, ku një ndër to është edhe ajo e e ndërtimit.

E për fat të keq, pikërisht në industrinë e ndërtimit, ditën e djeshme janë arrestuar plot 20 shqiptarë rreth orës 10 të mëngjesit.

Shqiptari që ka dërguar videon për JOQ Albania shprehet se shqiptarët ishin ilegalë ose me letra falso.

Ai shpjegon:

Përshëndetje JOQ! Kjo është videoja e 20 shqiptarëve që u kapën në Angli kur po punon në ndërtim, nuk di ça me thënë veç Zoti i rujt shqipet!
Videoja është filmuar në Willesden Junction afër stadiumit Wembley dje rreth orës 10 të mëngjesit, ku shumë shqiptarë punonin me letra falso italiane, rumune, greke e bullgare.”

E këto pamje në fakt janë një plagë e rëndë për shoqërinë tonë, ku krahu i punës së mijëra të rinjve shqiptarë detyrohet të emigrojë jashtë vendit, sepse Shqipëria është kthyer në një vend shterpë e pa perspektivë për shumë kënd.

VIDEO: