JOQ Albania
Home

Borëpastrueset shkojnë për të pastruar rrugën, por ajo që bëjnë këta fëmijë do t’u lërë pa fjalë
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 11/01/2019 15:26

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Reshjet e shumta të borës kanë krijuar probleme edhe në Kosovë.

Në qytetin e Prishtinës autoritetet janë vënë në punë për normalizimin e situatës, por ajo që kanë bërë disa fëmijë është e pabesueshme.

Ata kanë penguar një kompani të pastrimit për ta pastruar borën dhe këtë lajm e bën të ditur zëdhënësi i Komunës së Prishtinës, Adonis Tahiri, i cili ka publikuar një fotografi në "Facebook".