JOQ Albania
Home

Tragjike, 12 vjeçari shqiptar mbytet në Greqi
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 11/02/2019 7:41

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një i mitur me origjinë nga Shqipëria ka gjetur vdekjen në mënyrë tragjike në ishullin e Rodosit në Greqi.

Mësohet se ai ishte vetëm 12 vjeç dhe se është mbytur. Sipas mediave grekei mituri është mbytur në plazhin Zefiros në qytetin e Rodosit.

Po ashtu e ditur bëhet se trupi i fëmijës shqiptar është nxjerrë nga deti dhe është dërguar me urgjencë drejt urgjencës, por ishte shumë vonë të.

Foto ilustruse

Autoritetet greke kanë urdhëruar kryerjen e autopsisë. Ndërkohë që shkaqet dhe rrethanat e kësaj ngjarjeje tragjike mbeten ende të paqarta.