JOQ Albania
Home

Festoi si Simeone, UEFA merr vendimin për Ronaldon
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 15/03/2019 10:43

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Juventusi u kualifikua mbrëmjen e së martës në Champions League pasi mposhti 3-0 Atleticon.

Pas ndeshjes. mediat e ndryshe e ndryshme si “AS”, “Marca” dhe “Mundo Deportivo” kanë lëshuar alarmin se CR7 ishte nën hetim nga ana e UEFA-s.

Shkak ishte festimi i tij, pas tripletës, në të cilin imitonte edhe pse në mënyrë më të kamufluar, gjestin e Diego Simeones.

Por frika që ndollën të përditshmet madrilene u hodhën poshtë nga vetë UEFA, e cila ka qetësuar Juventusin dhe vetë Ronaldon.

Së fundmi, është mësuar se qeveria e futbollit europian nuk ka nisur asnjë dosje apo hetim ndaj portugezit.