JOQ Albania
Home

Gomerët e dashuruar hyjnë në telashe, arratisen për Shën Valentin
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 16/02/2020 8:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Edhe kafshët dinë të dashurohen. Madje edhe gomerët, ndonëse me këtë kafshë njerëzit identifikojnë shpesh budallenjtë.

Dy gomerë që kishin dalë për një “mbrëmje romantike” mëngjesin e Shën Valentinit, u shpëtuan nga policia. Gomerët raportohet se kishin mbetur të bllokuar në një rrugë periferike.

Një shofer thërriti policinë teksa pa dy gomerët që ecnin në errësirë në një rrugë Aberdeenshire, në Skoci. Policia pas thirrjes shkoi në vendngjarje dhe shoqëroi gomerët në një fushë.

Photo taken with permission from the Twitter feed of @NorthEPolice of two donkeys who were rescued by police in the early hours of Friday morning after they strayed onto a country road on a "romantic stroll". PA Photo. Issue date: Friday February 14, 2020. A passing motorist called officers after spotting the animals wandering side by side in the darkness on the B9024 near Turriff, Aberdeenshire, at around 2am on February 14. See PA story ANIMALS Donkeys. Photo credit should read: North East Police/PA Wire NOTE TO EDITORS: This handout photo may only be used in for editorial reporting purposes for the contemporaneous illustration of events, things or the people in the image or facts mentioned in the caption. Reuse of the picture may require further permission from the copyright holder.

Oficeri Mark Maclean, lidhur me ngjarjen e pazakontë tha:

Na thirrën rreth orës 2 të natës në orët e para të Shën Valentinit teksa një shofer pa gomerët që shëtisnin për Shën Valentin”.

Ai u shpreh se bashkë me kolegun e tij ishin të lumtur t’i shoqëronim përsëri kafshët drejt shtëpisë së tyre.

Oficeri i policisë së zonës shtoi me ironi:

Kisha menduar se për Shën Valentin do të kishin një turn pune të qetë, por ja ku dolën dy gomerë problematikë”.

Photo taken with permission from the Twitter feed of @NorthEPolice of two donkeys who were rescued by police in the early hours of Friday morning after they strayed onto a country road on a "romantic stroll". PA Photo. Issue date: Friday February 14, 2020. A passing motorist called officers after spotting the animals wandering side by side in the darkness on the B9024 near Turriff, Aberdeenshire, at around 2am on February 14. See PA story ANIMALS Donkeys. Photo credit should read: North East Police/PA Wire NOTE TO EDITORS: This handout photo may only be used in for editorial reporting purposes for the contemporaneous illustration of events, things or the people in the image or facts mentioned in the caption. Reuse of the picture may require further permission from the copyright holder.

***

Burimi: Metro| Përshtati dhe Përktheu: JOQ ALBANIA