JOQ Albania
Home

Nga Interi te Manchester City, zbulohen pesë ekipet ku mund të transferohet Lionel Messi
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 03/07/2020 14:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Sezoni i ardhshëm mund të jetë i fundit për Lionel Messin te Barcelona. Argjentinasi mund të bëjë një largim të befasishëm nga Spanja verën e ardhshme.

Ylli katalanas ende nuk ka rinovuar kontratën me Barcelonën dhe në verën e vitit 2021 do të mund largohej falas nga ‘Camp Nou’.

Messi, 33 vjeç, është pjesë e Barcelonës që prej 19 vitesh, por asnjëherë më shumë se tani, nuk është diskutuar për largimin e tij.

Sipas mediave iberike, nëse ndodh një largim i mundshëm, janë pesë skuadra ku ai mund të vazhdojë karrierën si profesionist.

Manchester City

Inter

PSG

Newell’s Old Boys

Inter Miami