JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

“Doje një tjetër o e përdalë”?/ Burri pasi ndahet nga e dashura, ha folenë me grerëza nga inati
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 01/08/2020 10:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Nëse do të shihnit një fole grerëzash me siguri do t’i qëndronit sa më larg. Por mesa duket jo çdokush do të bënte të njëjtën gjë pasi ky burrë që shihni në foto nuk e ka aspak problem të kapë një fole grerëzash dhe jo vetëm kaq, ta hajë atë. Burri i cili nuk është identifikuar ende, i drejtohej ish të dashurës së tij me fjalë fyese dhe vazhdon të hajë grerëzat në folenë e tyre: “Ti doje atë, e përdalë? Vërtet atë doje?”

Ai më pas thotë: “A je e sigurt për këtë?” Ndërkohë që vazhdon të përtypë insektet.

Pasi hëngri të gjithë grerëzat të cilat rezultojnë të jenë edhe një burim i shkëlqyer proteinash dhe pjesën e mbetur të folesë, ai vazhdon të thotë: Ja e bëra! Nuk bëhet e ditur se çfarë ka ndodhur mes çiftit por veprimi i çuditshëm i burrit të lë përshtypjen sikur ata janë ndarë për shkak të një insekti.

Burimi: UNILAD Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA