JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Situatë serioze! 119 pacientë të shtruar në spitale, Tirana numëron mbi 1200 raste aktive me Covid-19
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 01/08/2020 18:46

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shqipëria është duke kaluar një situatë të vështirë përsa i përket pandemisë së koronavirusit.

Edhe sot Ministria e Shëndetësisë njoftoi shifra shqetësuese. 4 qytetarë humbën jetën dhe 120 raste të reja u regjistruan në të gjithë vendin.

Mësohet se aktualisht në spitalin Infektiv dhe spitalin “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 119 pacientë, 18 janë në terapi intensive, 6 prej të cilëve pacientë të intubuar.

Qyteti më i prekur nga koronavirusi është Tirana, ku aktualisht regjistron 1251 raste aktive. Nga 120 rastet e orëve të fundit, numri më i lartë është në kryeqytet, plot 57 të infektuar.