JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Lënda plasëse u vendos në makinën e vëllait të Tonin Gjinit
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 15/09/2020 19:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë, ku një makine i është vendosur lëndë plasëse, ndërsa ka shperthyer në ecje në urën e Nisharakut në Selitë. Shënjestra dhe personi që ka mbetur i gjymtuar është Preng Gjini, vëllai i Armando (Tonin) Gjinit, ish-ushtari i Met Kananit që u "eliminua" në Rrëshen. Mësohet se lënda plasëse, ishte vendosur poshtë sediljes së shoferit, pikërisht në vendin ku ndodhej edhe Gjini. Preng Gjini ka qenë edhe efektiv pranë Gardës së Republikës.