JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Dhunohet sportisti kosovar: Thotë se u sulmua nga tre persona
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23/02/2021 10:02

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Sportisti kosovar Flamur Grabovci, po deklaron se është sulmuar në vendin e tij të punës nga tre persona të cilët ai thotë se i njeh shumë mirë, shkruan Indksonline.

Grabovci ka postuar një fotografi në facebook ku shihet i gjakosur pas plagëve të cilat ai thotë se i ka marrë nga këta persona.

Rastin ky sportist thotë se e ka lajmëruar në policinë e Kosovës.

Ky është postimi i plotë i tij:

Pas sulmit qe pata ne vendin e punes nga tre persona shum te njofshëm qe me

sulmuan per “tekat e tyre”morra shum mesazha nga ju dashamir, per te kuptur per shendetin tim.

Jam shendosh e mire, kaloj gjithqka

edhe pse me selmuan 3 persona nga 100kg,vetem me preteksin qe te me gjunjezojnë dhe te behen shembull per forcen e tyre dhe te ja kan frigen sa me shum njerez ate nuk prej meje nuk do te arrin asnjher mua me gjunjozon vetem Alluhu dhe ati i perkulem kuse ju qe sulmuar kurr pa nal e pat qe as njeher nuk mundet mem perkulur se aty jam per te siguruar Buken e gojes .

Un ju them juve publikish qe kurr hallall nuk do te j’au bej,me selmuan ne vendin e punes aty ku e siguroj ushqimin e femijeve te mi,por ate qe e deshte mas gjith atij sulmi ndaj nje sportisti,

qe e perfaqeson Vendin e vet dhe qytetin e vet qe jam ne kemb prej ores 7 te mengjesit Zoti nuk do ta qon mision tend deri ne fund.

Kamerat e jane ne vendin e ngjarjes,shpresoj qe te poblikohen sa me shpejt qe te shohin gjith njerezit qysh sulmohet nje sportist ne vendin e punes,aty ku pregaditet per te brojtur ngjyrat e vendit dhe ku sigurohet buka e familjes pa kurqfar preteksi me skenar nenqmimi dhe njollosje tinxare, mbas shpines dhe ku prehet besa .

Rasti eshte ne dore te policis dhe kam besim tek ky instucion.Do te maj shprese edhe ne Kryetarin e qytetit tim ne reagim e tij qe te jam shembull qysh duhet te mbrohet njeri ne vendin e punes

Sote mu ndepre puna kerkoj falje gjith juve klientav qe ju lash duke pritur per te filluar punen 🙌

sote mu nderpre pregadtija e garave .

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?