JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Skandali i “Tires”, Gjykata liron nga qelia infermieren dhe sanitaren e COVID2
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 23/02/2021 12:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Gjykata ka vendosur lirimin e një infermiereje dhe një sanitareje, që ishin përfshirë në skandalin e Tires tek "Shefqet Ndroqi". Bëhet fjalë për Sidorela Çelën dhe Rukije Hoxhën. Çela dhe Hoxha, që dyshoheshin si bashkëpunëtore të Tire Alldervishit, janë liruar nga qelia ndërsa gjykata ka vendosur "Detyrim paraqitje".

Avokatja e tyre tha para mediave:

Vetë vendimi i gjykatës dilte në konkluzionin se nuk kishin bashkëpunuar me Tire Alldervishin. Vendimi i gjykatës është i drejtë.

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?